Все про радіо Tecsun PL-600
З чого почнемо? Звичайно з інструкції. Однак! Невелика за обсягом інструкція написана англійською мовою. Для тих, хто володіє цим засобом міжнародного спілкування, праці не складе прочитати її – можуть тільки виникнути труднощі з окремими термінами, які ми з вами в ході цієї статті вивчимо, зрозуміємо і запам'ятаємо.
1. Підключаємо харчування до радіоприймача. Це можна зробити двома способами. Перший – розмістити пальчикові акумулятори в спеціальний відсік, або підключити мережний адаптер. Для чого це потрібно зробити. А для того, щоб переконатися, що ваш новий друг знаходиться в прекрасному стані і здатний дати вам все, що ви від нього хочете: якісний прийом різних радіостанцій. Вбиваємо двох зайців – перевірили сам адаптер і працездатність радіоприймача.
При розміщенні акумуляторів у відсік приймача слідкуйте за їх полярністю. Зліва від кришки ви бачите схему розташування елементів живлення. В цьому радіо зроблено по-людськи: всі плюсики в одну сторону. Тут же, на схемці, читаємо: для акумуляторів – код 28, для звичайних елементів – код 29. (Елементи пальчикові Alkaline). Ось вам і вибір. Якщо ви користуєтеся акумуляторами, які прийшли з приймачем, то набираєте код 28, а якщо купили прості елементи, код 29. Де шукати ці коди?
Серед багатьох кнопок на передній частині приймача внизу, зліва, знаходимо кнопку подвійного призначення позначену як "Memory" і знизу напис помаранчевим кольором: "System set". У вимкненому стані натискаємо її, вводимо потрібні цифри...
З приводу акумуляторів можна додати наступне. До приймача доклали акумуляторні елементи живлення ємністю 1000 mA/h. Зараз випускаються акумулятори значно більшої ємності: 2300 і 2700 mA/h. Це дасть вам можливість насолоджуватися роботою радіоприймача більш тривалий час, так і на непередбачений випадок вам необхідно запастися новим комплектом елементів живлення. Але ви повинні їх «прописати» в пам'яті радіоприймача. Це необхідно для того, щоб зарядний пристрій міг розпізнати їх і правильно зарядити їх.
Рекомендую нові акумулятори спочатку вирішити, встановивши їх у радіоприймач, і давши їм спокійно розрядитися. Потім підключіть адаптер і зробіть зарядку акумуляторів, не виймаючи їх з радіоприймача. Робити це слід так.
Підключаєте зарядний пристрій (блок живлення) до радіоприймача через спеціальне гніздо, розташоване ліворуч на бічній частині пристрою.
Не забудьте зняти блокування кнопок – інакше вам не вдасться розпочати процес зарядки. Кнопка блокування знаходиться праворуч на фронтальній частині приймача – друга зверху. Якщо блокування ввімкнено, ви не зможете користуватися радіоприймачем, а будь-яка спроба включення активізує піктограми на дисплеї, який починає «моргати». Значок у вигляді ключика, і ви швидко знайдете. Одне з призначень кнопки блокування, яка називається по-англійськи "Lock", допомогти вам після налаштування на станцію не втратити її.
Повертаємося до зарядки акумуляторів.
Знімаємо блокування натисканням кнопки "Lock". Ця кнопка має подвійну функцію. Вона дає вам можливість переключити режими налаштування на частоту «швидко» і «повільно». “Tuning. Fast/Slow", але це вже коли радіо увімкнено. Блокування кнопок працює при включеному приймачі. Цю ж кнопку подвійного призначення слід утримувати в натиснутому стані дещо довше, ніж для режиму налаштування радіоприймача "швидко" і "повільно" ("Fast і "Повільно"). Отже, зарядка акумуляторів. Натискаємо кнопку "Charge ON/OFF". Відразу ж на дисплеї у верхньому правому куті загоряється таймер, який буде повідомляти вам час зарядки. Воно залежить від типу акумуляторів і може тривати близько п'яти годин для акумуляторів ємністю 1000 ma/h і 13 годин (!) для елементів живлення ємністю 2300 ma/h.
Поряд з таймером "моргає" вже знайоме вам слово "Charge", що означає "Зарядка", а стилізоване зображення елемента живлення в лівому куті дисплея, як би наповнюється рідиною - енергією. З одного боку зарядка акумуляторів безпосередньо в радіо - це добре. Не потрібно виймати елементи живлення з нього, а з іншого – вносить деяку незручність у користуванні вашим прийомним пристроєм. Вихід: потрібно мати новий, свежезаряженный комплект акумуляторів, а старий заряджати тоді, коли ви не користуєтеся радіоприймачем, або заряджати акумулятори додатковим зарядним пристроєм, який доведеться купувати в магазині.
Зарядка акумуляторів закінчиться автоматично, і ви можете приступити до користування радіоприймачем в повному обсязі.
2. У статті вже згадувалися якісь коди, які допоможуть вам пристосувати ваш радіоприймач до ваших вимог. Припустимо вам не потрібен авиадиапазон, де перемовляються льотчики і службовці авіаційних підприємств. Ви цей діапазон можете проігнорувати і не включати. Ви можете не включати діапазон «Довгі хвилі», де мовних станцій залишилося зовсім мало, і, може, в ваше регіоні їх і зовсім немає. Ви можете звузити FM діапазон або розширити його. Ви можете формувати блоки комірок пам'яті так, як вам буде зручно, і т. д. Знайомимося з цією таблицею, бо це дуже важливо на початковому етапі освоєння цього радіо.
Процедура установки опцій в PL-600
Приймач вимкнений.
Натиснути кнопку "SYSTEM SET", потім ввести код у вказане таким чином місце "- -" і знову натиснути кнопку "SYSTEM SET" . І ваш код буде введений. Добре і просто!
Отже, КОДИ:
00 Розподіл пам'яті page: 10 preset: 50. Це означає, що комірки пам'яті розподілилися наступним чином: 10 сторінок по 50 осередків. Чудово!
***
03 Активація АВІА діапазону
При вимкненому приймачі.
1) Натиснути кнопку "SYSTEM SET"
2) Натиснути кнопку "0"
3) Натиснути кнопку "3"
4) Натиснути кнопку "SYSTEM SET"
На дисплеї повинна з'явитися мітка "ON" (у правому верхньому кутку показується "03")
Після включення приймача на клавіші перебору діапазонів "FM-AM-LW" з'являється ще один режим і під час наступного натискання цієї кнопки включиться "Avia".
Варто відзначити, що китайські проектувальники створили цей діапазон формально. На думку багатьох користувачів на авиадиапазоне, з його низькою чутливістю практично нічого прийняти неможливо. Чути лише гармоніки мовних радіостанцій КВ діапазону.
Вимкнення авиадиапазона здійснюється у тому ж порядку, але на дисплеї при цьому з'явиться мітка "OFF".
***
09 Крок перебудови в средневолновом діапазоні (СВ) 9 кГц. Це крок прийнятий в Росії.
10 Крок перебудови в средневолновом діапазоні (СВ) 10 кГц
20 Розподіл пам'яті page: 20 preset: 25 (див. вище)
22 Тест дисплея. У цьому режимі загоряються всі значки, які будуть вам потрібні на різних етапах налаштування приймача.
25 Розподіл пам'яті page: 25 preset: 20 (див. вище)
28 Вибір живлення від акумуляторів типу "АА". За замовчуванням на дисплеї встановлена ємність (мА) 1000 (змінюється валкодером), блимає знак батарейки. Установка ємності використовуваних акумуляторів в ma/h. Від цієї установки залежить час заряду. Впливає на показання індикатора батареї на дисплеї.
29 Вибір живлення від звичайних елементів живлення типу"АА". Впливає на показання індикатора батареї на дисплеї. У цьому випадку напис "Ni MH Battary" зникає. Будьте уважні! Коди 28 і 29 дуже затребувані на відміну від інших. Від них залежить здоров'я радіо!
50 розподіл пам'яті page: 50 preset: 10
55 Включає/відключає Довгохвильовий діапазон (LW 100-520КГЦ). Після активації стає доступним діапазон "LW" при виборі діапазонів
76 Встановлює межі FM-діапазону 76 - 108 MHz
87 Встановлює межі FM-діапазону 87 - 108 Мгц
88 Встановлює межі FM-діапазону 88 - 108 MHz
Розібралися? І тут нічого складного немає!
3. Жителям мегаполісів та міст, у яких є FM мовлення, рекомендую відразу почати прослуховування програм в цьому діапазоні.
Включаємо радіоприймач. Кнопка "Power/Sleep" на фронтальній частині радіоприймача зліва вгорі. У нашому экземляре вона червона з білою смужкою. Ця кнопка має подвійне призначення. Про те, що з її допомогою можна включити радіоприймач, ми вже знаємо. Друге призначення – "Sleep" – буквально "Спати", тобто встановлюється таймер і час на ньому у хвилинах, через який ваш радіоприймач вимкнутися сам без вашої допомоги. Припустимо, ви засинаєте під легку музику, попередньо встановивши на таймері 30 хвилин. Через цей проміжок часу радіоприймач замовкне. Функція "Sleep" включається короткочасним натисканням кнопки "Power/Sleep". Якщо вам ця фішка не потрібна, притримайте кнопку "Power/Sleep" довше, і "ліжечко" на дисплеї не буде моргати.
4. Поруч з кнопкою "Power/Sleep" ви знайдете ще три кнопки. Перша – для встановлення поточного часу. Другі дві – два будильника, названі "Timer A" і "Timer B", тобто таймери. Поекспериментуйте: встановлювати час легко, включати і вимикати таймери також просто. Робіть це спокійно, не поспішаючи. Але не забувайте: перед установкою таймера, припустимо, на ранковий час, заздалегідь налаштуйтеся на вашу улюблену радіостанцію, а регулятор гучності поставте в таке положення, щоб ваше пробудження було спокійним. Для чого китайці вставили два таймера – не зрозуміло. Місця багато, чи що? В його братика PL-450 – один таймер.
Отже, ваш радіоприймач розбудив вас приємною музикою, але вставати, як правило, немає бажання. Ви натискаєте кнопку "Light/Snooze", приймач замовкає, але через 10 хвилин включається знову. І так 3 рази. Ця кнопка також має подвійне призначення – висвітлює дисплей і дає вам подрімати три рази за 10 хвилин. До речі, слово "Snooze" перекладається не інакше, як "Здрімніть".
5. Коротко познайомимося з дисплеєм. Зліва вгорі – індикатор зарядки/розрядки акумуляторів. Лівіше S-метр – індикатор сили сигналу прийнятої станції. Далі у верхньому ряду – значок включення функції "Sleep" – стилізована ліжечко і праворуч у верхньому куті чотири цифри, які за черговістю можуть інформувати вас про діапазоні, в якому ви знаходитесь, про поточному часу, часу будильника, про час зарядки акумуляторів, тут же ви можете подивитися, які сторінки і комірки пам'яті задіяні, а також ми вже знаємо, що тут читаються необхідні коди для попередньої установки режимів роботи приймального пристрою.
Найбільш великі цифри посередині дисплея – частота, на яку налаштований ваш радіоприймач. Тут можна довго розповідати про частотах в кілогерцах і мегагерцах, про діапазонах хвиль, про метрах, в яких також вимірюються ці діапазони. Але! Це займе багато часу. Почитайте популярну літературу або мою статтю Українські радіоприймачі. Почерпнете багато цікавого! Цю статтю можна віднести до розряду вульгарною популяризації радіотехніки. Але щось в ній є!
Розмір статті не дозволить розповісти докладно про все, але дещо ви пізнаєте з неї.
6. Продовжуємо екскурсію по кнопках вашого радіоприймача марки "Tecsun" PL-600. Правий вертикальний ряд.
Кнопка “Freq./Preset" дозволяє переглядати комірки пам'яті, і таким чином налаштовуватися на радіостанції, вже вибрані вами і гаряче улюблені. Кількість осередків в цьому радіо величезна – 500, тому ви спокійно можете розташувати в них все, що вам заманеться.
Кнопка "Page" дозволяє перегортати сторінки, на яких затишно розташувалися комірки пам'яті – частоти, вибраних радіостанцій.
7. Кнопка "SSB" – це та родзинка, за якою в принципі і купується радіоприймач. Зрозуміти можна радионаблюдателей (SWL) і ліцензованих коротковолновиков (HAM). Їм ця функція як би потрібна. Але радіослухачам, тобто простим смертним – навряд чи. І тим не менш, вона є, ця функція, і багатьом подобається. Що дає включення кнопки "SSB"?
У певних ділянках короткохвильового діапазону (SW) працюють радіостанції (в основному це службові і радиолюбительские, які використовують режим SSB - single side band – односмугова модуляція. У нашому радіо за допомогою ручки настройки "- SSB BFO + " праворуч збоку посередині ви можете плавно налаштуватися на радіостанцію, яка працює в SSB режимі і прийняти сигнал досить розбірливо.
Так, ліцензовані радіоаматори-коротковолновики працюють строго в певних ділянках діапазону телеграфом (CW), телефоном (SSB), телетайпом (RTTY), PSK – особливий вид, телевізійними сигналами (SSTV) і т. д. Всі ці сигнали ви можете взяти з допомогою вашого радіоприймача, але для цього треба мати гарну зовнішню приймальну антену, а для режимів PSK, SSTV, RTTY ще й спеціальні пристрої – модеми, а також комп'ютер.
Band plan; Country prefix (2008); Phonetic Alphabet – таблиця частот для американських радіоаматорів. Познайомтеся!
Де, хто і як розташувався на частотах, що приймаються вашим радіоприймачем.
150 - 285 Longwave Broadcast (not in US)
535 - 1705 Mediumwave Broadcast
1705 - 1800 FIXED SERVICE BANDS
1800 - 2000 160 Meters AMATEUR PHONE BANDS
1800 - 2000 160 Meters AMATEUR CW BANDS
1900 - 2000 Radiolocation
2000 - 2107 MARINE BANDS
2107 - 2170 FIXED SERVICE BANDS
2170 - 2194 MARINE BANDS
2194 - 2850 FIXED SERVICE BANDS
2850 - 3155 AIRCRAFT BANDS
2300 - 2495 120 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
3155 - 3400 FIXED SERVICE BANDS
3200 - 3400 90 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
3400 - 3500 AIRCRAFT BANDS
3500 - 3750 80 Meters AMATEUR CW BANDS
3750 - 4000 75 Meters AMATEUR PHONE BANDS
4000 - 4438 MARINE BANDS
3900 - 4000 75 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
4438 - 4650 FIXED SERVICE BANDS
4650 - 4750 AIRCRAFT BANDS
4750 - 5450 FIXED SERVICE BANDS
4750 - 5060 60 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
5450 - 5730 AIRCRAFT BANDS
5730 - 5950 FIXED SERVICE BANDS
5900 - 6200 49 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
6200 - 6525 MARINE BANDS
6525 - 6765 AIRCRAFT BANDS
6765 - 7000 FIXED SERVICE BANDS
7000 - 7150 40 Meters AMATEUR CW BANDS В Росії - 7000 - 7040 CW; SSB - 7040 - 7100.
7100 - 7350 41 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
7150 - 7300 40 Meters AMATEUR PHONE BANDS
7300 - 8100 FIXED SERVICE BANDS
8100 - 8815 MARINE BANDS
8815 - 9040 AIRCRAFT BANDS
9040 - 9500 FIXED SERVICE BANDS
9400 - 9900 31 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
9900 - 9995 FIXED SERVICE BANDS
10005 - 10100 AIRCRAFT BANDS
10100 - 10150 30 Meters AMATEUR CW BANDS
10150 - 11175 FIXED SERVICE BANDS
11175 - 11400 AIRCRAFT BANDS
11400 - 11650 FIXED SERVICE BANDS
11600 - 12100 25 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
12050 - 12230 FIXED SERVICE BANDS
12230 - 13200 MARINE BANDS
13200 - 13360 AIRCRAFT BANDS
13360 - 13410 Radio Astronomy
13410 - 13600 FIXED SERVICE BANDS
13570 - 13870 22 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
13800 - 14000 FIXED SERVICE BANDS
14000 - 14150 20 Meters AMATEUR CW BANDS
14150 - 14350 20 Meters AMATEUR PHONE BANDS
14350 - 14990 FIXED SERVICE BANDS
15010 - 15100 AIRCRAFT BANDS
15100 - 15800 19 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
15600 - 16360 FIXED SERVICE BANDS
16360 - 17410 MARINE BANDS
17410 - 17550 FIXED SERVICE BANDS
17480 - 17900 16 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
17900 - 18030 AIRCRAFT BANDS
18030 - 18068 FIXED SERVICE BANDS
18068 - 18110 17 Meters AMATEUR CW BANDS
18110 - 18168 17 Meters AMATEUR PHONE BANDS
18168 - 18780 FIXED SERVICE BANDS
18780 - 18900 MARINE BANDS
18900 - 19020 15 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
18900 - 19680 FIXED SERVICE BANDS
19680 - 19800 MARINE BANDS
19800 - 21000 FIXED SERVICE BANDS
21000 - 21200 15 Meters AMATEUR CW BANDS
21200 - 21450 15 Meters AMATEUR PHONE BANDS
21450 - 21850 13 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
21850 - 21924 FIXED SERVICE BANDS
21924 - 22000 AIRCRAFT BANDS
22000 - 22855 MARINE BANDS
22855 - 23200 FIXED SERVICE BANDS
23200 - 23350 AIRCRAFT BANDS
23350 - 24890 FIXED SERVICE BANDS
24890 - 24930 12 Meters AMATEUR CW BANDS
24930 - 24990 12 Meters AMATEUR PHONE BANDS
25010 - 25070 LAND MOBILE
25070 - 25210 MARINE BANDS
25210 - 25330 LAND MOBILE
25330 - 25550 US GOVERNMENT
25550 - 25670 Radio Astronomy
25670 - 26100 11 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
26100 - 26175 MARINE BANDS
26175 - 26480 LAND MOBILE
26480 - 26950 US GOVERNMENT
26950 - 26960 FIXED SERVICE BANDS
26960 - 27410 Citizens' Band
27410 - 27540 LAND MOBILE
27540 - 28000 US GOVERNMENT
28000 - 28300 10 Meters AMATEUR CW BANDS
28300 - 29700 10 Meters AMATEUR PHONE BANDS
29700 - 29800 LAND MOBILE
29800 - 29890 FIXED SERVICE BANDS
29890 - 29910 US GOVERNMENT
29910 - 30000 FIXED SERVICE BANDS
Europa...
7000 - 7050 40 Meters AMATEUR CW BANDS
7050 - 7100 40 Meters AMATEUR PHONE BANDS
7100 - 7350 41 Meters SHORTWAVE BROADCAST BANDS
Жирним шрифтом виділені частоти на яких працюють ліцензовані радіоаматори.
Не впадайте у відчай, якщо ви їх не знайдете. Наявність або відсутність станцій на коротковолновом діапазоні залежить від проходження радіохвиль, часом доби і року. Більш високочастотні радіостанції чути вдень, низькочастотні – вночі. А проходження радіохвиль залежить від сонячної активності, ступеня збудження магнітного поля Землі. Однак, повторююсь, не забувайте про гарну антени.
Слідкуйте за розкладом роботи мовних радіостанцій. В Інтернеті ви знайдете багато сайтів, де ці розкладу публікуються. Знаючи, наприклад, коли виходить в ефір та чи інша радіомовна станція, ви вже будете її чекати, набравши за допомогою прямого набору її частоту, а далі – приємна зустріч в ефірі!
Хвильовий розклад: зима 2008 - весна 2009
8. Нижче кнопки 'SSB" розташувалася кнопка "FM Stereo/Band Width". Російською мовою – включення режиму «Стерео» (тоді, коли FM-діапазон) і ширина смуги пропускання – для тих, хто любить короткі хвилі. Режим «Стерео» необхідний тоді, коли ви слухаєте музичні передачі в FM діапазоні, використовуючи при цьому головні телефони (навушники). Цей режим відображається на дисплеї – значок побачите в лівому нижньому кутку. Справа і зліва від букв FM з'являться малюнки стилізованих динаміків.
Включення широкої або вузької смуги пропускання в коротковолновом діапазоні дозволяє вам легко відокремитися від заважає вам станції або навпаки – покращити якість прийому, якщо ніхто не заважає вам праворуч або ліворуч від прийнятої радіостанції.
9. Більш широкі кнопки зліва від крайнього правого ряду.
"UP" і "DOWN" – вгору і вниз. Дозволяють перемикати діапазони, встановлені для мовних радіостанцій. Якщо ви на якомусь діапазоні зрушили валкодер – ручку настройки, перемикання буде в іншому режимі – не по діапазонах, а крок за кроком в 5 МГц (вниз – вгору). В такому випадку перемикання діапазонів ви можете здійснювати кнопкою "SW Meter Band", що означає радіомовні діапазони КВ. Індикація цих діапазонів – у правому верхньому куті з'являється на кілька секунд. Припустимо, 25 mb, що означає «Діапазон 25 метрів».
10. Права нижня в цьому блоці кнопок пипочка перемикає діапазони радіохвиль - середні, довгі, авіа-та FM. Ми вже знаємо, що діапазони «Авіа» і «Довгі хвилі» можна не активувати.
11. Якщо ви в діапазоні коротких хвиль натиснете відразу дві кнопки "UP" і "DOWN" одночасно, то ваш радіоприймач перетвориться в сканер. Він буде сканувати частоти коротких хвиль і зупинятися на станціях, рівень яких буде достатнім для спрацювання цієї функції. Постоявши трохи на цій частоті, він знову почне бігти по інших частотах, затинаючись за зустріли йому на шляху радіостанції. Думаю, крім роздратування ви нічого не отримаєте. Чому? Просте сканування втомлює. Треба знати де, хто, коли і навіщо знаходиться в даний час в даній ділянці діапазону. Ті, хто знають, можуть зараховувати себе до радіоаматорам (SWL).
12. У режимі "Memory" (Пам'ять) – цю кнопку ви знайдете внизу в крайньому лівому ряду, використовуючи режим ATS (див. ліворуч) – ви можете автоматично занести в пам'ять радіостанції працюють в FM, LW, MW діапазонах. Не рекомендую. Разом з радіостанціями ви занесете в пам'ять сміття, перешкоди і т. п. Потім доведеться чистити осередку.
13. Тепер про простому. Праворуч, на бічній частині ви бачите три ручки.
Зверху – вниз. Ручка налаштування (валкодер) – "TUNING". Про середньої ручці ви знаєте – вона потрібна вам при налаштуванні на радіостанцію, яка працює у телеграфному режимі (CW) або односмугової модуляції (SSB). Нижня ручка – регулятор гучності "VOLUME".
14. Тепер подивимося ліву бічну сторону радіоприймача.
Верхнє отвір для зовнішньої антени. Нагадаю ще раз, що тільки зовнішня антена дасть вам відчуття справжнього ефіру. Телескопічна, вбудована магнітна і моточек дроту, який вам надають до вашого радіоприймача не дадуть вам комфортного прийому, хоча щось і можна почути.
Нижче слід перемикач на три положення. Атенюатор. Він потрібен для того, щоб загрубити чутливість приймача при прийомі місцевої радіостанції (Local). Верхнє положення цього перемикача для прийому дальніх станцій (DX). Наступний - перемикач тембру. Думаю, пояснень не потрібно. Зелене отвір для стерео навушників. А нижній отвір для підключення адаптера живлення – зарядного пристрою.
15. Робота з пам'яттю.
І ця функція не складна. Використовуйте кнопки "Memory", "Freq./Preset", "Page". З допомогою двох останніх ви вибираєте місце, куди ви хочете помістити вподобану вам радіостанцію, а з допомогою першого ви її туди і помістіть, наступна клітинка буде зайнята при повторному натисканні на кнопку "Memory". Звільнити комірки пам'яті також легко. Для цього користуйтеся клавішею "DELETE". Натискаєте – з'являється напис 'DEL", тиснете ще й пам'ять радіо вільна!
16. Пряме введення частоти, думаю, труднощів не складе. Набрали, як на калькуляторі, і вводите клавішею "ENTER". Вона одна і для стирання пам'яті, і для введення частоти прямим набором.
17. На задній кришці радіоприймача приводиться таблиця, де ви можете познайомитися з діапазонами радіомовних станцій, з системними кодами для організації пам'яті радіоприймача, а внизу, як би попереджають, вставляйте тільки ті елементи живлення, які прописані кодами 28 або 29. Або навпаки.
На закінчення хочеться побажати всім, хто придбав описуваний радіоприймач, чистого ефіру, дальніх станцій. Можливо дана стаття здасться деяким занадто простий, мовляв, ми це все знаємо. Що ж, похвально! Але серед радіоаматорів є і початківці аматори, яким дана стаття може стати в нагоді. Пишіть свої зауваження, відгуки, поправки, доповнення.
- ЯКЩО МИ НЕ ВІДПОВІДАЄМО НА ДЗВІНОК, ЗАЛИШТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНУЯКЩО МИ НЕ ВІДПОВІДАЄМО НА ДЗВІНОК, ЗАЛИШТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНУЯКЩО МИ НЕ ВІДПОВІДАЄМО НА ДЗВІНОК, ЗАЛИШТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ