Продавець Макрос розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1778 відгуків
Слава Україні, слава ЗСУ, Героям Слава. Все буде Україна!
буль. Перова 4, Київ, Україна
Додати відгук
Интернет-магазин "Макрос"
+380 (93) 710-24-68
+380 (50) 711-80-65

Ваги

Ваги

Ваги — пристрій або прилад для визначення маси тіл (зважування) за чинним на них вазі, наближено вважаючи його рівним силі тяжіння[1]. Вага тіла може бути визначений як через порівняння з вагою встановленої маси (як у важільних терезах), так і через вимір цієї сили через інші фізичні величини.
Перші знайдені археологами зразки ваг належать до V тисячоліття до н. е., застосовувалися вони в Месопотамії. [2][3]

Ваги добре видно на папірусі ХІХ династії (близько 1250 року до н. е..). Згідно давньоєгипетській «Книзі мертвих», Анубіс, на вході в підземне царство зважує серце всякого померлого на спеціальних вагах, де в якості гирі виступає богиня правосуддя Маат.

Кам'яна стела I тисячоліття до н. е .. (Туреччина) зображує хетти, що використовує замість поперечної планки балансових ваг власний палець.[3]

Історики приписують винахід римлян принципово нової системи вимірювання ваги — при якій пересувається гиря, а точка опори та положення приросту залишаються незмінними.[3] В Помпеях знайдений один з найбільш ранніх безменов.[2][3] У римського пристосування, на відміну від сучасного, було дві шкали і дві ручки у вигляді гаків.

У Древній Русі товари зважували на равноплечих вагах — скалвах. З XIV століття на Русі з'являється слово «безмен» (від тюрк. batman — міра ваги близько 10 кг)
Можливі джерела похибки електронних ваг

При використанні високоточних ваг, таких, як аналітичні ваги або лабораторні, існує ймовірність похибки вимірювань. Джерелом таких похибок можуть стати наступні чинники[9][10]:

* Статична плавучість;
* Використання дефектного контрольного ваги (використовується для шахрайства при зважуванні);
* Потоки повітря, навіть найслабші, можуть вплинути на результати зважування;
* Тертя між рухомими частинами ваг;
* Осіла пил на піддоні;
* Ваги можуть бути відкалібровані калібрувальними гирями;
* Механічна деформація деталей із-за перепадів температури;
* Гравітаційне поле Землі може впливати на металеві деталі в конструкції ваг;
* Магнітні поля від пристроїв, розташованих в безпосередній близькості від ваг, можуть впливати на металеві компоненти ваг;
* Магнітні порушення сенсорів;
* Електростатичне поле;
* Хімічна реакція між взвешиваемым речовиною і повітрям (або, у разі корозії, вагами);
* Конденсат на холодних предметах;
* Випаровування води з теплих предметів;
* Конвекція повітря;
* Сила Коріоліса від обертання Землі;
* Гравітаційні аномалії, такі, як використання ваг у безпосередній близькості від гір;
* Вібрації і сейсмічні хвилювання: наприклад, вібрації від проїжджаючого повз вантажного автомобіля;
* Ваги, встановлені не по горизонтальному рівню або на м'яку поверхню (килим або гумове покриття).

[ред.] Різновага

Набори гир для певних терезів називаються разновесом. В залежності від максимальної і мінімальної маси, зважуємо на вагах, різновага може складатися з більшого або меншого числа елементів.

Сучасна, найбільш поширена система числового ряду для разновесов була запропонована Д. І. Менделєєвим. Вона забезпечує мінімальне число операцій накладання/зняття гир на чашки ваг при підборі навішування. Раніше застосовувався фунтовий різновага. В нього входив набір гир в 1, 2, 3, 6, 12, 24 і 48 золотників. У такому разновесе ні одна гиря не повторювалася, а сума всіх їх якраз і становила один фунт. Фунт розподілявся на 96 золотників, а золотник на 96 часток.

Набори гир (разновесы) випускають різних класів точності. Вони підлягають обов'язковій сертифікації та первинної та періодичної повірки органами метрологічного контролю. Для зразкових і аналітичних гірей особливе значення має матеріал, що застосовується для їх виготовлення. Для того щоб гирі не змінювали своєї маси, необхідно, щоб матеріали для них були: [11]

* антимагнітними — для виключення впливу магнітних полів на результат зважування;
* стійкими до дії кородуючих агентів навколишнього середовища;
* стійкими до зносу в процесі експлуатації;
* щільними за будовою, щоб уникнути поглинання пари, газів і вологи.

ваги для дорогоцінних металів, ваги, ваги для золота, портативні ваги, кишенькові ваги, ювелірні ваги, ваги для ювелірних виробів, ваги, маленькі, міні, міні, Київ, ваги ювелірні, точні, ручні, грам, ваги медичні, високоточні, електронні, купити, продаж, цифрові

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner